Murata LQW18AN33NG00D
Inductor RF Chip Wirewound 33nH 2% 100MHz 40Q-Factor 420mA 230mOhm DCR 0603 Paper T/R
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet4 页14 年前
Datasheet4 页17 年前
Geoflip
Ciiva
Arrow.cn
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+4.66%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW18AN33NG00D 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
下载
Authorized Distributors
6
Inductance
33 nH
33 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
420 mA
420 mA
DC Resistance (DCR)
230 mΩ
230 mΩ
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-03-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Inductor RF Chip Wirewound 30nH 2% 100MHz 40Q-Factor 420mA 230mOhm DCR 0603 Paper T/R
Inductor RF Chip Wirewound 36nH 2% 100MHz 40Q-Factor 400mA 260mOhm DCR 0603 Paper T/R
Inductor RF Wirewound 0.033uH 2% 250MHz 40Q-Factor Ceramic 0.47A 0.21Ohm DCR 0603 T/R
General Purpose Inductor, 0.036uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
ROHS3Compliant Multilayer Active 2013 Multilayer Inductor -55C~125C 1.6GHz 1.5Ohm Max 33nH
General Purpose Inductor, 0.03uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
描述
Wirewound Inductor, 33 nH, 0.23 ohm, 3.2 GHz, 420 mA, 0603 [1608 Metric], LQW18AN_00 Series
General Purpose Inductor, 0.033uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
INDUCTOR, 33NH, 0603 CASE; Inductance: 33nH; Product Range: -; DC Current Rating: 420mA; High Frequency Inductor Case: 0603 [1608 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 0.23ohm; Inductance Tolerance: ± 2%
; Inductor Type:Chip; Inductance:33nH; Inductance Tolerance:± 2%; DC Current Rating:420mA; Self Resonant Frequency:3200MHz; Package/Case:0603; Q Factor:40; Core Material:Alumina Ceramic; Frequency Max:100MHz; Resistance:0.23ohm ;RoHS Compliant: Yes