TDK MHQ1005P33NGT000
ROHS3Compliant Multilayer Active 2013 Multilayer Inductor -55C~125C 1.6GHz 1.5Ohm Max 33nH
数据表和文档
IHS
Datasheet17 页3 年前
ODG (Origin Data Global)
Newark
3 个月趋势:
-1.65%
Inductance
33 nH
33 nH
33 nH
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Current Rating
220 mA
220 mA
220 mA
DC Resistance (DCR)
1.5 Ω
1.5 Ω
1.5 Ω
Q Factor
20
Test Frequency
100 MHz
100 MHz
100 MHz
Introduction Date2014-02-07
相关零件
Inductor RF Chip Wirewound 33nH 2% 100MHz 25Q-Factor 260mA 630mOhm DCR 0402 Paper T/R
Inductor RF Chip Wirewound 36nH 2% 100MHz 25Q-Factor 260mA 630mOhm DCR 0402 Paper T/R
Inductor RF Chip Wirewound 30nH 2% 100MHz 25Q-Factor 270mA 580mOhm DCR 0402 Paper T/R
Inductor RF Wirewound 0.033uH 2% 50MHz 60Q-Factor Ceramic 1A 0.14Ohm DCR 1008 T/R
Inductor RF Wirewound 0.033uH 2% 250MHz 40Q-Factor Ceramic 0.47A 0.21Ohm DCR 0603 T/R
General Purpose Inductor, 0.033uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
描述
INDUCTOR FOR HIGH FREQUENCY CIRCUIT General Purpose Inductor, 0.033uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Inductor High Frequency Chip Unshielded Multi-Layer 0.033uH 2% 100MHz 20Q-Factor Ceramic 0.22A 1.5Ohm DCR 0402 T/R
100MHz 1.6GHz 220mA 20@250MHz 33nH 1.5¦¸ ¡À2% 0402 1mm*600¦Ìm*600¦Ìm
FIXED IND 33NH 220MA 1.5 OHM SMD
SMD / SMT Inductors (Coils), L=33nH, L x W x T :
220mA 33nH 卤2% 1.5惟 0402 Inductors (SMD) ROHS