Murata LQW18AN33NG0ZD
General Purpose Inductor, 0.033uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
Production
价格与库存
数据表和文档
Ciiva
Datasheet3 页5 年前
Datasheet3 页6 年前
Datasheet3 页6 年前
Datasheet2 页6 年前
Geoflip
Arrow.cn
库存历史记录
3 个月趋势:
+23.92%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW18AN33NG0ZD 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
47,672
Authorized Distributors
6
Inductance
33 nH
33 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
420 mA
420 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
230 mΩ
230 mΩ
Q Factor
40
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
描述
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.033uH 2% 100MHz 40Q-Factor Non Magnetic 0.42A 0.23Ohm DCR 0603 T/R Automotive AEC-Q200
100MHz 3.2GHz 420mA 40@250MHz 33nH 230m¦¸ ¡À2% 0603 1.6mm*800¦Ìm*1mm
FIXED IND 33NH 420MA 0.23OHM SMD
INDUCTOR, 33NH, 3.2GHZ, 0.42A, 0603;