Murata LQW18AN12NG00D
Inductor RF Chip Wirewound 12nH 2% 100MHz 35Q-Factor 600mA 130mOhm DCR 0603 Paper T/R
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet4 页14 年前
Datasheet4 页17 年前
Newark
Geoflip
Ciiva
Arrow.cn
库存历史记录
3 个月趋势:
-76.88%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW18AN12NG00D 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
3D下载
Stock
53,090
Inductance
12 nH
12 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
600 mA
600 mA
DC Resistance (DCR)
130 mΩ
130 mΩ
Q Factor
35
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-03-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Inductor RF Chip Wirewound 11nH 2% 100MHz 35Q-Factor 650mA 110mOhm DCR 0603 Paper T/R
Inductor RF Chip Wirewound 13nH 2% 100MHz 35Q-Factor 600mA 130mOhm DCR 0603 Paper T/R
Inductor RF Wirewound 0.012uH 2% 250MHz 35Q-Factor Ceramic 0.6A 0.13Ohm DCR 0603 T/R
Inductor RF Chip Wirewound 11nH 2% 100MHz 30Q-Factor 500mA 140mOhm DCR 0402 Paper T/R
Inductor RF Wirewound 0.012uH 2% 250MHz 26Q-Factor Ceramic 0.64A 0.12Ohm DCR 0402 T/R
General Purpose Inductor, 0.012uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
描述
Wirewound Inductor, 12 nH, 0.13 ohm, 6 GHz, 600 mA, 0603 [1608 Metric], LQW18AN_00 Series
General Purpose Inductor, 0.012uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
High Frequency Inductance 130mΩ 12nH ±2% 600mA 6GHz 0.80mm 1.60 x 0.80mm 0603
Surface Mount High Frequency Inductor, Lqw18A_00 Series, 12 Nh, 2%, 0603 [1608 Metric], 6 Ghz Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. LQW18AN12NG00D
INDUCTOR, 12NH, 0603 CASE; Inductance: 12nH; Product Range: LQW18A_00 Series; DC Current Rating: 600mA; High Frequency Inductor Case: 0603 [1608 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 0.13ohm; Inductance Tolerance: ± 2%; Self Resonant Frequency Min: 6GHz; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); External Depth: 0.8mm; External Length / Height: 1.6mm; External Width: 0.8mm; Inductor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Operating Temperature Max: 105°C; Operating Temperature Min: -55°C