Murata LQW18AN12NG0ZD
General Purpose Inductor, 0.012uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
Production
价格与库存
数据表和文档
Ciiva
Datasheet3 页5 年前
Datasheet4 页5 年前
Datasheet3 页6 年前
Datasheet2 页6 年前
Geoflip
库存历史记录
3 个月趋势:
-47.37%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW18AN12NG0ZD 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
13,090
Authorized Distributors
6
Inductance
12 nH
12 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
600 mA
600 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
130 mΩ
130 mΩ
Q Factor
35
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2018-02-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
描述
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.012uH 2% 100MHz 35Q-Factor Non Magnetic 0.6A 0.13Ohm DCR 0603 T/R Automotive AEC-Q200
100MHz 6GHz 600mA 35@250MHz 12nH 130m¦¸ ¡À2% 0603 1.6mm*800¦Ìm*1mm
FIXED IND 12NH 600MA 0.13OHM SMD
INDUCTOR, 12NH, 6GHZ, 0.6A, 0603;