Murata LQW15AN8N1G80D
General Purpose Inductor, 0.0081uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
数据表和文档
Ciiva
Datasheet4 页5 年前
Datasheet3 页5 年前
Geoflip
Arrow.cn
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.63%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW15AN8N1G80D 符号、封装和 3D STEP 模型。
符号封装
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
57,923
Authorized Distributors
5
Inductance
8.1 nH
8.1 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
1.5 A
1.5 A
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
69 mΩ
69 mΩ
Q Factor
32
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
供应链
Country of OriginJapan, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-06-20
相关零件
General Purpose Inductor, 0.0078uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
General Purpose Inductor, 0.0079uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
General Purpose Inductor, 0.0074uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
描述
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.0081uH 2% 100MHz 32Q-Factor Non Magnetic 1.5A 0.069Ohm DCR 0402 T/R
100MHz 6.5GHz 1.5A 32@250MHz 8.1nH 69m¦¸ ¡À2% 0402 1mm*600¦Ìm*600¦Ìm
LQW15 0402 (1005Metric) 0.039Lx0.024W 1.00mmx0.60mm 8.1nH
FIXED IND 8.1NH 1.5A 0.069OHM SM
INDUCTOR, 8.1NH, 6.5GHZ, 1.5A, 0402;