Murata LQW15AN7N8G80D
General Purpose Inductor, 0.0078uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
数据表和文档
Ciiva
Datasheet4 页5 年前
Datasheet3 页5 年前
Datasheet4 页6 年前
Datasheet3 页6 年前
Geoflip
Arrow.cn
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-37.54%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW15AN7N8G80D 符号、封装和 3D STEP 模型。
Stock
19,806
Authorized Distributors
5
Inductance
7.8 nH
7.8 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
1.7 A
1.7 A
DC Resistance (DCR)
50 mΩ
50 mΩ
Q Factor
30
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
相关零件
General Purpose Inductor, 0.008uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
General Purpose Inductor, 0.0081uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
General Purpose Inductor, 0.0085uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
描述
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.0078uH 2% 100MHz 30Q-Factor Non Magnetic 1.7A 0.05Ohm DCR 0402 T/R
ROHS3Compliant Wirewound Active ONE SURFACE Wirewound Inductor -55C~125C 7GHz 50mOhm Max 7.8nH
100MHz 7GHz 1.7A 30@250MHz 7.8nH 50m¦¸ ¡À2% 0402 1mm*600¦Ìm*600¦Ìm
Fixed Inductors 0402 7.8nH 1700mA +/-2%
FIXED IND 7.8NH 1.7A 0.05OHM SMD
INDUCTOR, 7.8NH, 7GHZ, 1.7A, 0402;