Murata LQW15AN7N9G80D
General Purpose Inductor, 0.0079uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
数据表和文档
Ciiva
Datasheet4 页5 年前
Datasheet3 页5 年前
Datasheet4 页6 年前
Datasheet3 页6 年前
Geoflip
Arrow.cn
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.29%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW15AN7N9G80D 符号、封装和 3D STEP 模型。
符号封装
SnapEDA
符号封装
下载
Stock
51,809
Authorized Distributors
6
Inductance
7.9 nH
7.9 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
1.7 A
1.7 A
DC Resistance (DCR)
50 mΩ
50 mΩ
Q Factor
30
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
供应链
Country of OriginJapan, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-06-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
General Purpose Inductor, 0.008uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
General Purpose Inductor, 0.0081uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
General Purpose Inductor, 0.0085uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
描述
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.0079uH 2% 100MHz 30Q-Factor Non Magnetic 1.7A 0.05Ohm DCR 0402 T/R
Fixed Inductor 0402 7.9nH ±2% 1.7A 50mΩ 7GHz 30@250MHz
100MHz 7GHz 1.7A 30@250MHz 7.9nH 50m¦¸ ¡À2% 0402 1mm*600¦Ìm*600¦Ìm
Fixed Inductors 0402 7.9nH 1700mA +/-2%
LQW15 0402 (1005Metric) 0.039Lx0.024W 1.00mmx0.60mm 7.9nH
FIXED IND 7.9NH 1.7A 0.05OHM SMD