Murata LQW15AN7N1G80D
General Purpose Inductor, 0.0071uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Production
价格与库存
数据表和文档
Ciiva
Datasheet4 页5 年前
Datasheet4 页5 年前
Datasheet4 页6 年前
Datasheet3 页6 年前
Geoflip
Arrow.cn
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-4.01%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW15AN7N1G80D 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
47,611
Authorized Distributors
6
Inductance
7.1 nH
7.1 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
1.42 A
1.42 A
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
69 mΩ
69 mΩ
Q Factor
32
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
General Purpose Inductor, 0.0069uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
General Purpose Inductor, 0.0065uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Wirewound Inductor, 6.8 nH, 0.068 ohm, 7 GHz, 1.45 A, 0402 [1005 Metric], LQW15AN_80 Series
描述
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.0071uH 2% 100MHz 32Q-Factor Non Magnetic 1.42A 0.069Ohm DCR 0402 T/R
Fixed Inductor 0402 7.1nH ±2% 1.42A 69mΩ 7GHz 32@250MHz
ROHS3Compliant Wirewound Active ONE SURFACE Wirewound Inductor -55C~125C 7GHz 69mOhm Max 7.1nH