Murata LQW15AN6N8G80D
Wirewound Inductor, 6.8 nH, 0.068 ohm, 7 GHz, 1.45 A, 0402 [1005 Metric], LQW15AN_80 Series
数据表和文档
Newark
Datasheet3 页8 年前
Arrow.cn
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.29%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW15AN6N8G80D 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
下载
Inductance
6.8 nH
6.8 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
1.45 A
1.45 A
DC Resistance (DCR)
68 mΩ
68 mΩ
Q Factor
30
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
相关零件
General Purpose Inductor, 0.0074uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
General Purpose Inductor, 0.0072uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
General Purpose Inductor, 0.0073uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
描述
General Purpose Inductor, 0.0068uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.0068uH 2% 100MHz 30Q-Factor Non Magnetic 1.45A 0.068Ohm DCR 0402 T/R
Fixed Inductor 0402 6.8nH ±2% 1.45A 68mΩ 7GHz 30@250MHz
Inductor, 6.8Nh, 7Ghz, 1.45A, 0402 Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. LQW15AN6N8G80D