TDK MHQ1005P75NJT000
General Purpose Inductor, 0.075uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
数据表和文档
3 个月趋势:
-0.28%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 TDK MHQ1005P75NJT000 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
3D下载
Stock
47,513
Authorized Distributors
6
Inductance
75 nH
75 nH
75 nH
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Current Rating
160 mA
160 mA
160 mA
DC Resistance (DCR)
2.2 Ω
2.2 Ω
2.2 Ω
Q Factor
Test Frequency
100 MHz
250 MHz
250 MHz
Introduction Date2014-02-07
相关零件
Inductor RF Chip Wirewound 75nH 5% 100MHz 20Q-Factor 135mA 2.1Ohm DCR 0402 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.068uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
General Purpose Inductor, 0.082uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Ind Chip Unshielded Multi-Layer 68nH 5% 100MHz 9Q-Factor Ceramic 180mA 0402 T/R
Inductor RF Chip Wirewound 68nH 5% 100MHz 20Q-Factor 140mA 1.96Ohm DCR 0402 Paper T/R
描述
Ind High Frequency Chip Unshielded Multi-Layer 75nH 5% 100MHz 22Q-Factor Ceramic 160mA 0402 Punched Paper T/R
100MHz 1.1GHz 160mA 22@250MHz 75nH 2.2¦¸ ¡À5% 0402 1mm*600¦Ìm*600¦Ìm
FIXED IND 75NH 160MA 2.2 OHM SMD
MHQ-P 0402 (1006Metric) 0.039Lx0.024W 1.00mmx0.60mm 75nH
SMD / SMT Inductors (Coils), L=75nH, L x W x T :
160mA 75nH 卤5% 1.53惟 0402 Inductors (SMD) ROHS
Fixed Inductors 75nH 2.2ohms 160mA 5%