Murata LQW15AN5N1D00D
Inductor RF Chip Wirewound 5.1nH 0.5nH 100MHz 25Q-Factor 600mA 120mOhm DCR 0402 Paper T/R
数据表和文档
Factory Futures
Datasheet4 页13 年前
Datasheet5 页17 年前
Arrow.cn
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-8.52%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW15AN5N1D00D 符号、封装和 3D STEP 模型。
符号封装
下载
Stock
20,619
Inductance
5.1 nH
5.1 nH
Tolerance
9.8 %
9.8 %
Current Rating
600 mA
600 mA
DC Resistance (DCR)
120 mΩ
120 mΩ
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
相关零件
Inductor RF Chip Wirewound 4.7nH 0.1nH 100MHz 25Q-Factor 750mA 70mOhm DCR 0402 Paper T/R
Inductor RF Chip Wirewound 4.7nH 0.2nH 100MHz 25Q-Factor 750mA 70mOhm DCR 0402 Paper T/R
Inductor RF Chip Wirewound 4.7nH 0.5nH 100MHz 25Q-Factor 750mA 70mOhm DCR 0402 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.0056uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
TDK 5.1 nH ±0.3nH Multilayer SMD Inductor, 0402 (1005M) Case, SRF: 5GHz Q: 8 600mA dc 250mO Rdc
TAIYO YUDENAQ1055N1S-T
Inductor RF Multi-Layer 0.0051uH 0.3nH 100MHz 8Q-Factor 0.43A 0.19Ohm DCR 0402 T/R
描述
LQW15 Series 0402 5.6 nH ±0.5 nH 600mA 0.12Ohm SMT Unshielded Wirewound Inductor
Fixed Inductor 0402 5.1nH ±0.5nH 600mA 120mΩ 8GHz 25@250MHz
General Purpose Inductor, 0.0051uH, 9.8039%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
100MHz 8GHz 1.7A 600mA 25@250MHz 5.1nH 120m¦¸ ¡À0.5nH 0402 1mm*600¦Ìm*600¦Ìm