Murata LQW15AN4N7B00D
Inductor RF Chip Wirewound 4.7nH 0.1nH 100MHz 25Q-Factor 750mA 70mOhm DCR 0402 Paper T/R
数据表和文档
Newark
Datasheet3 页4 年前
Datasheet0 页0 年前
_legacy Avnet
Future Electronics
3 个月趋势:
+84.69%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW15AN4N7B00D 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
Inductance
4.7 nH
4.7 nH
4.7 nH
Tolerance
2.1277 %
2.13 %
2.13 %
Current Rating
750 mA
800 mA
800 mA
DC Resistance (DCR)
70 mΩ
110 mΩ
110 mΩ
Q Factor
25
Test Frequency
250 MHz
100 MHz
100 MHz
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-08-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Inductor RF Chip Wirewound 5.1nH 0.1nH 100MHz 25Q-Factor 600mA 120mOhm DCR 0402 Paper T/R
Inductor RF Wirewound 0.0051uH 2% 250MHz 23Q-Factor Ceramic 0.8A 0.083Ohm DCR 0402 T/R
Inductor RF Wirewound 0.0047uH 2% 250MHz 20Q-Factor Ceramic 0.8A 0.083Ohm DCR 0402 T/R
Inductor RF Wirewound 0.0043uH 2% 250MHz 20Q-Factor Ceramic 0.7A 0.091Ohm DCR 0402 T/R
描述
Wirewound Inductor, 4.7 nH, 0.07 ohm, 8 GHz, 750 mA, 0402 [1005 Metric], LQW15AN_00 Series
General Purpose Inductor, 0.0047uH, 2.1277%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
High Frequency Inductance 70mΩ 4.7nH ±0.1nH 750mA 8GHz 0.50mm 1.00 x 0.60mm 0402
100MHz 8GHz 1.2A 750mA 25@250MHz 4.7nH 70m¦¸ ¡À0.1nH 0402 1mm*600¦Ìm*600¦Ìm
INDUCTOR, 4.7NH, 0.75A, 0.1NH, 8GHZ; Inductance: 4.7nH; Product Range: LQW15AN Series; DC Current Rating: 750mA; High Frequency Inductor Case: 0402 [1005 Metric]; Inductor Construction: Unshielded; DC Resistance Max: 0.07ohm; Inductance Tolerance: ± 0.1nH; Self Resonant Frequency Min: 8GHz; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)