Murata LQW15AN5N1D0ZD
General Purpose Inductor, 0.0051uH, 9.8039%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
数据表和文档
Ciiva
Datasheet3 页5 年前
Datasheet3 页5 年前
Datasheet3 页6 年前
Datasheet2 页6 年前
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW15AN5N1D0ZD 符号、封装和 3D STEP 模型。
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
20,619
Authorized Distributors
5
Inductance
5.1 nH
5.1 nH
Tolerance
9.8 %
9.8 %
Current Rating
600 mA
600 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
120 mΩ
120 mΩ
Q Factor
25
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2018-02-23
描述
Ind Chip Wirewound 5.1nH 0.5nH 0402 Paper T/R
100MHz 8GHz 600mA 25@250MHz 5.1nH 120m¦¸ ¡À0.5nH 0402 1mm*600¦Ìm*600¦Ìm
GENERAL PURPOSE INDUCTOR ROHS3Compliant Active ONE SURFACE fixed air core inductor 125C 8000MHz 0.12Ohm 0.0051μH
FIXED IND 5.1NH 600MA 0.12OHM SM
FIXED IND 5.1NH 600MA 120 MOHM
INDUCTOR, 5.1NH, 8GHZ, 0.6A, 0402;