Murata LQW15AN56NG00D
Inductor RF Chip Wirewound 56nH 2% 100MHz 25Q-Factor 200mA 1.17Ohm DCR 0402 Paper T/R
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet14 页9 年前
Future Electronics
3 个月趋势:
+5.18%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW15AN56NG00D 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
3D下载
Inductance
56 nH
56 nH
56 nH
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Current Rating
200 mA
200 mA
200 mA
DC Resistance (DCR)
1.17 Ω
1.2 Ω
1.2 Ω
Test Frequency
200 MHz
100 MHz
100 MHz
相关零件
Inductor RF Chip Wirewound 51nH 2% 100MHz 25Q-Factor 210mA 1.08Ohm DCR 0402 Paper T/R
ROHS3Compliant Multilayer Active 2013 Multilayer Inductor -55C~125C 1.2GHz 1.8Ohm Max 56nH
General Purpose Inductor, 0.053uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Inductor RF Chip Wirewound 56nH 2% 100MHz 38Q-Factor 360mA 350mOhm DCR 0603 Paper T/R
Ind Chip Unshielded Wirewound 56nH 2% 200MHz 38Q-Factor Ceramic 360mA 0603 T/R
Ind Chip Unshielded Wirewound 15nH 2% 50MHz 50Q-Factor Ceramic 1A 1008 T/R
描述
Wirewound Inductor, 56 nH, 1.17 ohm, 2.8 GHz, 200 mA, 0402 [1005 Metric], LQW15AN_00 Series
General Purpose Inductor, 0.056uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Wirewound Inductor |Murata Power Solutions LQW15AN56NG00D
High Frequency Inductance 1.17Ω 56nH ±2% 200mA 2.8GHz 0.50mm 1.00 x 0.60mm 0402
100MHz 2.8GHz 1.7A 200mA 25@200MHz 56nH 1.17¦¸ ¡À2% 0402 1mm*500¦Ìm*600¦Ìm
INDUCTOR, 56NH, 0.2A, 0402, UNSHIELDED; Inductance: 56nH; Product Range: LQW15AN_00 Series; DC Current Rating: 200mA; High Frequency Inductor Case: 0402 [1005 Metric]; Inductor Construction: Unshielded; DC Resistance Max: 1.17