Murata LQW15AN33NG00D
Inductor RF Chip Wirewound 33nH 2% 100MHz 25Q-Factor 260mA 630mOhm DCR 0402 Paper T/R
数据表和文档
Farnell
Datasheet5 页17 年前
_legacy Avnet
Geoflip
Ciiva
Arrow.cn
库存历史记录
3 个月趋势:
+109%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW15AN33NG00D 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
94,755
Authorized Distributors
6
Inductance
33 nH
33 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
260 mA
260 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
630 mΩ
630 mΩ
Q Factor
25
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-08-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Inductor RF Chip Wirewound 30nH 2% 100MHz 25Q-Factor 270mA 580mOhm DCR 0402 Paper T/R
Inductor RF Chip Wirewound 36nH 2% 100MHz 25Q-Factor 260mA 630mOhm DCR 0402 Paper T/R
ROHS3Compliant Multilayer Active 2013 Multilayer Inductor -55C~125C 1.6GHz 1.5Ohm Max 33nH
Inductor RF Chip Wirewound 33nH 2% 100MHz 40Q-Factor 420mA 230mOhm DCR 0603 Paper T/R
Inductor RF Wirewound 0.036uH 2% 250MHz 26Q-Factor Ceramic 0.32A 0.4Ohm DCR 0402 T/R
General Purpose Inductor, 0.03uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
描述
Wirewound Inductor, 33 nH, 0.63 ohm, 3.2 GHz, 260 mA, 0402 [1005 Metric], LQW15AN_00 Series
General Purpose Inductor, 0.033uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Wirewound Inductor, 33Nh, 0.26A, 0402 Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. LQW15AN33NG00D
High Frequency Inductance 630mΩ 33nH ±2% 260mA 3.2GHz 0.50mm 1.00 x 0.60mm 0402
INDUCTOR, 33NH, 0402; Inductance: 33nH; Product Range: -; DC Current Rating: 260mA; High Frequency Inductor Case: 0402 [1005 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 0.63ohm; Inductance Tolerance: ± 2%; Sel