Murata LQW15AN24NG00D
Inductor RF Chip Wirewound 24nH 2% 100MHz 25Q-Factor 280mA 520mOhm DCR 0402 Paper T/R
数据表和文档
Farnell
Datasheet5 页17 年前
Datasheet3 页4 年前
Future Electronics
Ciiva
Geoflip
Arrow.cn
库存历史记录
3 个月趋势:
-43.84%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW15AN24NG00D 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
下载
Stock
51,969
Authorized Distributors
6
Inductance
24 nH
24 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
280 mA
280 mA
DC Resistance (DCR)
520 mΩ
520 mΩ
Q Factor
25
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-08-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Inductor RF Chip Wirewound 22nH 2% 100MHz 25Q-Factor 310mA 300mOhm DCR 0402 Paper T/R
Inductor RF Chip Wirewound 23nH 2% 100MHz 25Q-Factor 310mA 300mOhm DCR 0402 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.024uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Inductor RF Chip Wirewound 24nH 2% 100MHz 40Q-Factor 500mA 210mOhm DCR 0603 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.022uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Inductor RF Thin Film 0.022uH 2% 500MHz 13Q-Factor Ceramic 0.09A 2.65Ohm DCR 0402 T/R
描述
Wirewound Inductor, 24 nH, 0.52 ohm, 3.5 GHz, 280 mA, 0402 [1005 Metric], LQW15AN_00 Series
General Purpose Inductor, 0.024uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
INDUCTOR, 24NH, 2%, 0402, WIREWOUND; Inductance: 24nH; Product Range: -; DC Current Rating: 280mA; High Frequency Inductor Case: 0402 [1005 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 0.52ohm; Inductance Tole
INDUCTOR, 0402, 24NH; Inductor Type:Chip Coils; Inductance Tolerance:± 2%; Resistance:0.52ohm; DC Current Max:280mA; Case Style:0402; Q Factor @ Vr, F:25; Core Material:Alumina; External Depth:0.6mm; External Length / Height:0.5mm; ;RoHS Compliant: Yes