Murata LQW18AN24NG00D
Inductor RF Chip Wirewound 24nH 2% 100MHz 40Q-Factor 500mA 210mOhm DCR 0603 Paper T/R
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet4 页14 年前
Future Electronics
Geoflip
Ciiva
Arrow.cn
库存历史记录
3 个月趋势:
-32.89%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW18AN24NG00D 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
下载
Stock
28,788
Authorized Distributors
6
Inductance
24 nH
24 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
500 mA
500 mA
DC Resistance (DCR)
210 mΩ
210 mΩ
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-03-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Inductor RF Chip Wirewound 22nH 2% 100MHz 40Q-Factor 500mA 170mOhm DCR 0603 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.024uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Inductor RF Chip Wirewound 22nH 2% 100MHz 42Q-Factor 640mA 99mOhm DCR 0603 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.024uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
General Purpose Inductor, 0.022uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
General Purpose Inductor, 0.022uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
描述
General Purpose Inductor, 0.024uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
LQW18 Series 0603 24 nH ±2 % 500 mA 210 mOhm SMT Unshielded Wirewound Inductor
Inductor RFChip Unshielded Wirewound 0.024uH 2% 100MHz 40Q-Factor Non Magnetic 0.5A 0.21Ohm DCR 0603 T/R
High Frequency Inductance 210mΩ 24nH ±2% 500mA 3.8GHz 0.80mm 1.60 x 0.80mm 0603
INDUCTOR, 24NH, 2%, 0603, WIREWOUND; Inductance: 24nH; Product Range: LQW18A_00 Series; DC Current Rating: 500mA; High Frequency Inductor Case: 0603 [1608 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 0.21ohm;