Murata LQW15AN12NG00D
Inductor RF Chip Wirewound 12nH 2% 100MHz 30Q-Factor 500mA 140mOhm DCR 0402 Paper T/R
数据表和文档
Newark
Datasheet4 页13 年前
Farnell
Geoflip
Ciiva
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+7.61%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW15AN12NG00D 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
3D下载
Inductance
12 nH
12 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
500 mA
500 mA
DC Resistance (DCR)
140 mΩ
140 mΩ
Q Factor
30
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-08-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Inductor RF Chip Wirewound 12nH 2% 100MHz 35Q-Factor 600mA 130mOhm DCR 0603 Paper T/R
Inductor RF Chip Wirewound 11nH 2% 100MHz 35Q-Factor 650mA 110mOhm DCR 0603 Paper T/R
Inductor RF Chip Wirewound 13nH 2% 100MHz 35Q-Factor 600mA 130mOhm DCR 0603 Paper T/R
Inductor RF Wirewound 0.012uH 2% 250MHz 35Q-Factor Ceramic 0.6A 0.13Ohm DCR 0603 T/R
Inductor RF Wirewound 0.012uH 2% 250MHz 40Q-Factor Ceramic 0.6A 0.15Ohm DCR 0805 T/R
Inductor RF Wirewound 0.012uH 2% 250MHz 26Q-Factor Ceramic 0.64A 0.12Ohm DCR 0402 T/R
描述
Wirewound Inductor, 12 nH, 0.14 ohm, 5.5 GHz, 500 mA, 0402 [1005 Metric], LQW15AN_00 Series
General Purpose Inductor, 0.012uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Inductor, 12Nh, 500Ma, 2%, 5.5Ghz; Inductance:12Nh; Dc Resistance Max:0.14Ohm; Self Resonant Frequency:5.5Ghz; Dc Current Rating:500Ma; Inductor Case/Package:0402 [1005 Metric]; Product Range:Lqw15An_00 Series; Product Length:1Mm Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. LQW15AN12NG00D