Murata LQW15AN10NG80D
Wirewound Inductor, 10 nH, 0.081 ohm, 6 GHz, 1.4 A, 0402 [1005 Metric], LQW15AN_80 Series
Production
价格与库存
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet3 页8 年前
Ciiva
Geoflip
Arrow.cn
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+39.44%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW15AN10NG80D 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Inductance
10 nH
10 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
1.4 A
1.4 A
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
81 mΩ
81 mΩ
Q Factor
31
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
General Purpose Inductor, 0.01uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
General Purpose Inductor, 0.0095uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
General Purpose Inductor, 0.0097uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
描述
General Purpose Inductor, 0.01uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
FIXED IND 10NH 1.4A 81 MOHM SMD / 10 nH Unshielded Wirewound Inductor 1.4 A 81mOhm Max 0402 (1005 Metric)
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.01uH 2% 100MHz 31Q-Factor Non Magnetic 1.4A 0.081Ohm DCR 0402 T/R
Fixed Inductor 0402 10nH ±2% 1.4A 81mΩ 6GHz 31@250MHz
Inductor, 10Nh, 6Ghz, 1.4A, 0402 Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. LQW15AN10NG80D