Murata LQW15AN10NG8ZD
General Purpose Inductor, 0.01uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet14 页8 年前
3 个月趋势:
+25.72%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW15AN10NG8ZD 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
3D下载
Inductance
10 nH
10 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
1.4 A
1.4 A
DC Resistance (DCR)
81 mΩ
81 mΩ
Q Factor
31
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
描述
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.01uH 2% 100MHz 31Q-Factor Non Magnetic 1.4A 0.081Ohm DCR 0402 Automotive T/R
Inductor, 10Nh, 6Ghz, 1.4A, 0402 Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. LQW15AN10NG8ZD
100MHz 6GHz 1.4A 31@250MHz 10nH 81m¦¸ ¡À2% 0402 1mm*600¦Ìm*600¦Ìm
LQW15 0402 (1005Metric) 0.039Lx0.024W 1.00mmx0.60mm 10nH
FIXED IND 10NH 1.4A 0.081OHM SMD
INDUCTOR, 10NH, 6GHZ, 1.4A, 0402;