Murata LQH43NN821K03L
General Purpose Inductor, 820uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 4532/1812
数据表和文档
Ciiva
Datasheet2 页5 年前
Datasheet2 页6 年前
Datasheet1 页6 年前
3 个月趋势:
+128%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQH43NN821K03L 符号、封装和 3D STEP 模型。
备用零件
Price @ 1000
Stock
1,977
Authorized Distributors
4
Inductance
820 µH
820 µH
Tolerance
10 %
10 %
Current Rating
60 mA
60 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
20.5 Ω
20.5 Ω
Q Factor
40
Test Frequency
796 kHz
796 kHz
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2014-04-22
相关零件
General Purpose Inductor, 820uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1211
Inductor Power Wirewound 820uH 10% 1KHz 38Q-Factor Ferrite 0.1A 12Ohm DCR T/R
Ind Power Wirewound 820uH 10% 1KHz 25Q-Factor Ferrite 140mA T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 820uH 10% 1KHz 0.17A 7.1Ohm DCR AXL T/R
Ind Power Unshielded Wirewound 820uH 10% 100KHz 57Q-Factor Ferrite 170mA RDL Box
描述
Ind Chip Wirewound 821uH 10% 1812 Emboss T/R
WIREWOUND INDUCTOR, 820UH, 0.06A, 1812;
1KHz 2.2MHz 60mA 40@796kHz 820¦ÌH 20.5¦¸ ¡À10% 1812 4.5mm*3.2mm*2.8mm
LQH43 1812 (4532Metric) 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm 820muH
FIXED IND 820UH 60MA 20.5OHM SMD