Bourns SDR0302-821KL
General Purpose Inductor, 820uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1211
数据表和文档
JRH Electronics
Datasheet3 页7 年前
Electro Sonic
3 个月趋势:
-12.83%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SDR0302-821KL 符号、封装和 3D STEP 模型。
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Inductor Power Wirewound 820uH 10% 1KHz 38Q-Factor Ferrite 0.1A 12Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 820uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 4532/1812
Ind Power Wirewound 820uH 10% 100KHz 32Q-Factor Ferrite 90mA T/R
Ind Power Wirewound 820uH 10% 1KHz 25Q-Factor Ferrite 140mA T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 820uH 10% 1KHz 0.17A 7.1Ohm DCR AXL T/R
描述
Inductor Power Unshielded Wirewound 820uH 10% 100KHz 45Q-Factor Ferrite 0.08A 22.5Ohm DCR Automotive T/R
Surface Mount Power Inductor, Sdr0302 Series, 820 H, 10%, Unshielded, 22.5 Ohm, 80 Ma Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SDR0302-821KL
INDUCTOR, 820UH, 10%, 0.08A, SMD; Inductance: 820µH; RMS Current (Irms): 80mA; Inductor Construction: Unshielded; Saturation Current (Isat): 100mA; Product Range: SDR0302 Series; Power Inductor Case: 3mm x 2.8mm x 2.5mm; DC Re