Murata GR442QR73D102KW01L
2kV 1nF X7R ±10% 1808 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Production
数据表和文档
Newark
Datasheet0 页0 年前
element14 APAC
Future Electronics
TME
Ciiva
库存历史记录
3 个月趋势:
-13.49%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 nF
1 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
1808
Voltage Rating (DC)
2 kV
2 kV
Tolerance
10 %
10 %
Height
1.5 mm
1.5 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2003-09-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Yageo GroupC1808C102KGRACTU
1808 C 1NF CERAMIC MULTILAYER CAPACITOR, 2000 VDC, +125DEGC, X7R DIELEC, +/-10%
MLCC Cap Ceramic 0.001uF 2000V X7R 10% Pad SMD 1808 Soft Termination 125C Auto
1808 1 nF 250 VAC ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
描述
Cap Ceramic 0.001uF 2000V X7R 10% SMD 1808 125°C Embossed T/R
Avnet Japan
CERAMIC CAPACITOR Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 2000V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.001uF, Surface Mount, 1808
1808 (4520Metric) CERAMIC CAPACITOR GR4 2kV 1000pF 卤10% X7R
Cap, 1000Pf, 2Kv, Mlcc, 1808 Rohs Compliant: Yes |Murata GR442QR73D102KW01L
Chip Capacitor (MLCC) 1808 1nF ±10% 2KV X7R
CAP, 1000PF, 2 KV, 10%, X7R, 1808; Capacitance: 1000pF; Voltage Rating: 2kV; Ceramic Capacitor Case: 1808 [4520 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 10%; Dielectric Ch; Available until stocks are exhausted Alternative available