Murata GR442QR73D102KW01K
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1000 pF 2 kVDC 10% 1808 X7R
Production
价格与库存
数据表和文档
TME
Datasheet3 页4 年前
Ciiva
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.52%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 nF
1 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
1808
Voltage Rating (DC)
2 kV
2 kV
Tolerance
10 %
10 %
Height
1.5 mm
1.5 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2015-06-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 2000V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.001uF, Surface Mount, 4520M/1808
1nF ¡À10% X7R 2KV 1808 4.5mm*2mm*2mm
CAPACITOR, MLC, 1000PF, 2KV, 1808;