TDK C4520X7R3D102K130KA
2kV 1nF X7R 卤10% 1808 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页4 年前
ODG (Origin Data Global)
Newark
TME
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
-7.47%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 nF
1 nF
1 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
1808
Voltage Rating (DC)
2 kV
2 kV
2 kV
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
1.3 mm
1.3 mm
1.3 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2011-09-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
Yageo GroupC1808C102KGRACTU
1808 C 1NF CERAMIC MULTILAYER CAPACITOR, 2000 VDC, +125DEGC, X7R DIELEC, +/-10%
MLCC Cap Ceramic 0.001uF 2000V X7R 10% Pad SMD 1808 Soft Termination 125C Auto
1kV 1nF X7R 卤10% 1808 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
描述
C Series 1808 1 nF 2 kV ±10 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Cap Ceramic 0.001uF 2000V X7R 10% Pad SMD 1808 125C T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 2000V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.001uF, Surface Mount, 1808
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=1nF, LxWxT:4.5x2x1.3mm
EIA CASE SIZE: 1808, VOLTAGE: 2000, CAP VALUE: 1000, TOL: +/-10%, THICKNESS: 1.30 ± 0.20