KYOCERA AVX TAP106M016FCS
Cap Tant Solid 10uF 16V 20% (5 X 14.3mm) Radial 5mm 3.2 Ohm 125°C Bulk
NRND
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页4 年前
_legacy Avnet
DigiKey
备用零件
Price @ 1000
Stock
800
Authorized Distributors
3
Capacitance
10 µF
10 µF
10 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Dipped
Dipped
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
3.2 Ω
3.2 Ω
3.2 Ω
Leakage Current
1.2 µA
1.2 µA
Dissipation Factor
8 %
8 %
8 %