KYOCERA AVX TAJC476K010RNJ
Cap Tant Solid 47uF 10V C CASE 10%( 6 X 3.2 X 2.6mm) Inward L SMD 6032-28 1.2 Ohm 125C T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet13 页4 年前
Upverter
Future Electronics
element14 APAC
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-15.37%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginCzechia, El Salvador
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2005-08-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
Cap Tant Solid 47uF 10V C CASE 10% (6 X 3.2 X 2.5mm) SMD 6032-28 1.1 Ohm 125C T/R
KYOCERA AVXTAJC476M010RNJ
Cap Tant Solid 47uF 10V C CASE 20%( 6 X 3.2 X 2.6mm) Inward L SMD 6032-28 1.2 Ohm 125C T/R
Yageo GroupT491C476M010AT
Cap Tant Solid 47uF 10V C CASE 20% (6 X 3.2 X 2.5mm) Inward L SMD 6032-28 1.2 Ohm 125C T/R
Cap Tant Solid 47uF 6.3V C CASE 10% (6 X 3.2 X 2.5mm) Inward L SMD 6032-28 1.4 Ohm 125C T/R
Yageo GroupT491D476K010AT
Cap Tant Solid 47uF 10V D CASE 10%( 7.3 X 4.3 X 2.8mm) Inward L SMD 7343-31 0.8 Ohm 125C T/R
CAP TANT 47UF 20% 10V 2312 / 47 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 2312 (6032 Metric) 1.1Ohm
描述
47UF SMD SOLID MNO2 TANTALUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 10 V DC +/-10%, TAJ SERIES
STANDARD AND LOW PROFILE TANTALUM CAPACITOR Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 10V, 10% +Tol, 10% -Tol, 47uF, Surface Mount, 2312
TAJ Series 47 uF ±10 % 10V Surface Mount Standard Tantalum Chip Capacitor
Tantalum Capacitors; TAJC476K010RNJ; AVX; 47 µF; 10 V; 6 mm; Surface Mount
Tantalum Capacitors C6032-28 47µF ±10% 10V 1.2Ω 6.00 x 3.20mm 2.80mm 303mA
Tantalum Capacitor, 47Uf, 10V, 1.2 Ohm, 0.1, 2312, Full Reel; Capacitance:47Μf; Voltage(Dc):10V; Capacitor Case/Package:2312 [6032 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Esr:1.2Ohm; Manufacturer Size Code:C; Product Length:6Mm Rohs Compliant: Yes |Kyocera Avx TAJC476K010RNJ.