Yageo Group R82EC3220DQ70J
Film Capacitor, Polyester, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.22uF, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet18 页2 年前
ODG (Origin Data Global)
RS (Formerly Allied Electronics)
Electro Sonic
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-22.73%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Capacitance
220 nF
220 nF
220 nF
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Termination
PC Pins
PC Pins
Height - Seated (Max)
7.493 mm
7.5946 mm
7.5946 mm
Introduction Date2010-04-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.22uF, Through Hole Mount
Cap Film 0.22uF 100V PET 5% (7.3 X 3.5 X 8mm) Radial Wound 5mm 125C Automotive Ammo
Cap Film 0.22uF 100V PET 5% (7.3 X 3.5 X 8mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive Bulk
MKS film capacitor, 220 nF, ±10 %, 100 V (DC), PET, 5 mm, MKS2D032201C00KSSD
Film Capacitor, Polyester, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.22Uf, Through Hole Mount, 2814
描述
Capacitor;Polyester Metallized;Cap 0.22 uF;Tol 5%;Vol-Rtg 100 VDC;Radial
Cap Film 0.22uF 100V PET 5%( 7.2 X 3.5 X 7.5mm) Radial Stacked 5mm 105C Ammo Automotive AEC-Q200
Cap, Alu Elec, 0.22Uf, 100Vdc, Radial Rohs Compliant: Yes |Kemet R82EC3220DQ70J
Film Capacitor 3,5x7,5x7,2 P5mm AMMO R82 0,22uF 100V 5%
CAP FILM 0.22UF 5% 100VDC RADIAL / 0.22 µF Film Capacitor 63V 100V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial
CAP, 0.22UF, 100V, FILM, RADIAL; Capacitance:0.22µF; Voltage Rating:100V; Capacitor Dielectric Type:PET (Polyester); Capacitance Tolerance:± 5%; Product Range:R82 Series; Capacitor Case Style:Radial Box; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lead Spacing:5mm; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Max:105°C; Automotive Qualification Standard:AEC-Q200; SVHC:No SVHC (27-Jun-2018)