Yageo Group R76QR32204030J
Film Capacitor, Polypropylene, 1000V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.22uF, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet32 页2 年前
JRH Electronics
Farnell
element14 APAC
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
+8.79%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
34,339
Authorized Distributors
6
Capacitance
220 nF
220 nF
Dielectric
PP
Mount
Through Hole
Case/Package
Radial
Voltage Rating (DC)
1 kV
1 kV
Tolerance
5 %
Termination
PC Pins
Height - Seated (Max)
22.098 mm
供应链
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2003-02-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Cap Film 0.22uF 1250V PP 5% (31.5 X 14 X 24.5mm) Radial Wound 27.5mm 110C Automotive Bulk
Film Capacitor, Polypropylene, 1250V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.22uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR474N32205001K
Film Capacitor, Polypropylene, 1000V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.22uF, Through Hole Mount
描述
Double Metallized Polypropylene Film Capacitor, 220nF, 600VAC, 1kVDC, 5%
Radial FILM CAPACITOR R76 600V 0.22muF ±5% 1.260Lx0.512W 32.00mmx13.00mm
Cap Film 0.22uF 1000V PP 5%( 32 X 13 X 22mm) Radial Plastic Rectangular Can 27.5mm 0.011 Ohm 110C Tray