Yageo Group R60MN3470DQ30K
Cap Film 0.47uF 400V PET 10%( 26.5 X 6 X 15mm) Radial Wound 22.5mm 105C Ammo Automotive AEC-Q200
数据表和文档
Farnell
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-4.65%
备用零件
Price @ 1000
Stock
8,954
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 nF
470 nF
470 nF
Dielectric
PET
PET
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
400 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Termination
Height - Seated (Max)
16.002 mm
16.002 mm
Introduction Date2012-11-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
PanasonicECQE2474KF
Capacitor Film 0.47uF 250VDC PET 10% 18.5 X 5.3 X 12.5mm RDL 15mm Bulk
PanasonicECQ-U2A474KL
Film Capacitor, Polyester, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.47uF, Through Hole Mount
PanasonicECQ-E2474KB
Cap Film 0.47uF 250V PET 10% (12.3 X 6.2 X 11.4mm) Radial 10mm 105°C Bulk
Yageo GroupR82DC3470DQ60K
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 63V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.47uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR82DC3470AA60K
Film Capacitor, 0.47 uF, 40 V, 63 V, ± 10%, Metallized PET Stacked, Radial Box - 2 Pin
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.47uF, Through Hole Mount
描述
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 400V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.47uF, Through Hole Mount
CAP FILM 0.47UF 10% 400VDC RAD
470nF ¡À10% , 22.5mm 400V 200V 26.5mm*6mm*15.1mm
R60MN3470DQ30K, YAGEO / KEMET ELECTRONICS
0,47 U 400V |Kemet R60MN3470DQ30K
CAP, 0.47UF, 400V, FILM, RADIAL; Capacitance: 0.47µF; Voltage Rating: 400V; Capacitor Dielectric Type: PET (Polyester); Capacitance Tolerance: ± 10%; Product Range: R60 Series; Capacitor Case Style: Radial Box; Capacitor Termi