Yageo Group R60MN3470AA30J
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 400V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.47uF, Through Hole Mount
数据表和文档
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-44.66%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
3D下载
TraceParts
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
2,717
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 nF
470 nF
Dielectric
PET
PET
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
Tolerance
5 %
5 %
Termination
PC Pins
Height - Seated (Max)
16.002 mm
Introduction Date2010-04-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Yageo GroupR82DC3470DQ60J
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 63V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.47uF, Through Hole Mount
PanasonicECQ-E2474JB
Cap Film 0.47uF 250V PET 5% (12.3 X 6.2 X 11.4mm) Radial 10mm 105C Automotive Bag
PanasonicECQ-E2474JF
Film Capacitor, Polyester, 250V, 5% +Tol, 5% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR82EC3470DQ70J
Film Capacitor, Polyester, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.47uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR82DC3470AA60J
Cap Film 0.47uF 100V PET 5% (7.3 X 4.5 X 9.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive Ammo
描述
Cap Film 0.47uF 400V PET 5% (26.5 X 6 X 15mm) Radial 22.5mm 105°C Loose in Box
Avnet Japan
470NF +/-5% 200 V AC, 400 V DC, R60 POLYESTER FILM CAPACITOR
Radial FILM CAPACITOR film capacitor 400V 470nF 5%