Yageo Group R82DC3470DQ60J
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 63V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.47uF, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet18 页2 年前
Newark
Farnell
JRH Electronics
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
-10.80%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
3D下载
TraceParts
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Capacitance
470 nF
470 nF
470 nF
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
63 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Termination
Height - Seated (Max)
7.5946 mm
7.5946 mm
7.5946 mm
Introduction Date2010-04-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Yageo GroupRSBDC3470AA10J
Cap Film 0.47uF 63V PET 5% (7.2 X 3.5 X 7.5mm) Radial Stacked 5mm 125°C Automotive Bulk
Cap Film 0.47uF 63V PET 5% (7.3 X 3.5 X 8mm) Radial Wound 5mm 125C Automotive Ammo
PanasonicECQV1H474JL
Cap Film 0.47uF 50V PET 5% (7.3 X 6 X 7.3mm) Radial 5mm 105C Bulk
Cap Film 0.47uF 63V PET 5% (7.3 X 3.5 X 8mm) Radial Wound 5mm 125C Automotive Bulk
Cap Film 0.47uF 63V PET 5% (7.3 X 3.5 X 8mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive T/R
PanasonicECQ-V1H474JL2
Cap Film 0.47uF 50V PET 5% (7.3 X 6 X 7.3mm) Radial 5mm 105C Ammo Pack
描述
Cap Film 0.47uF 63V PET 5%( 7.2 X 3.5 X 7.5mm) Radial Stacked 5mm 105C Ammo Automotive AEC-Q200
Cap Film 0.47uF 63V PET 5% (7.2 X 3.5 X 7.5mm) Radial 5mm 105°C Ammo Pack
Avnet Japan
Radial FILM CAPACITOR R82 63V 0.47muF ±5% 0.283Lx0.138W 7.20mmx3.50mm
AEC-Q200 Metallized Polyester Film Capacitor, 470nF, 40VAC, 63VDC, 5%
Cap 0.47Uf 63Vdc/40Vac Plye 5% 7.2 X 3.5 X 7.5Mm Rdl 5Mm Rohs Compliant: Yes
Capacitor;Polyester Metallized;Cap 0.47 uF;Tol 5%;Vol-Rtg 63 VDC;Radial
±5% 63V 470nF -55℃~+105℃ Metallized Polyester Plugin,P=5mm Film Capacitors ROHS
CAPACITOR POLY FILM 0.47UF, 63V, 5%, RAD