Yageo Group R60EI4100AA30J
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, 1uF, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet26 页2 年前
JRH Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
_legacy Avnet
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.71%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
3D下载
TraceParts
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Stock
16,013
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 µF
1 µF
1 µF
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Termination
Height - Seated (Max)
11.0998 mm
11.9888 mm
11.9888 mm
供应链
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2010-04-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Yageo GroupR82EC4100DQ70J
Cap Film 1uF 100V PET 5% (7.2 X 6 X 11mm) Radial Stacked 5mm 105C Automotive Ammo
Cap Film 1uF 100V PET 5% (7.8 X 7.8 X 13mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive Bulk
Yageo GroupR82EC4100Z370J
Cap Film 1uF 100V PET 5% (7.2 X 6 X 11mm) Radial Plastic Rectangular Can 5mm 105C Automotive Bulk
Cap Film 1uF 100V PET 5% (7.8 X 7.8 X 13mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive Ammo
Cap Film 1uF 100V PET 5% (13 X 6 X 12mm) Radial Stacked 10mm 125C Automotive Bulk
Cap Film 1uF 100V PET 5% (18 X 5.5 X 10.5mm) Radial 15mm 100°C Bulk
描述
Cap Film 1uF 100V PET 5% (18 X 5 X 11mm) Radial Wound 15mm 105C Automotive Bag
Film Capacitor, 1 uF, 63 V, 100 V, ± 5%, Metallized PET, Radial Box - 2 Pin
1UF +/-5% 63 V AC, 100 V DC, R60 POLYESTER FILM CAPACITOR
FILM CAPACITOR, 1UF, 100V, RADIAL; Dielectric Type:Metallized PET; Capacitor Case / Package:Radial Box - 2 Pin; Capacitance:1µF; Capacitance Tolerance:± 5%; Voltage(AC):63V; Voltage(DC):100V; Capacitor Mounting:Through Hole RoHS Compliant: Yes
CAP, 1UF, 100V, FILM, RADIAL; Capacitance:1µF; Voltage Rating:100V; Capacitor Dielectric Type:PET (Polyester); Capacitance Tolerance:± 5%; Product Range:R60 Series; Capacitor Case Style:Radial Box; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lead Spacing:15mm; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Max:105°C; Automotive Qualification Standard:AEC-Q200; SVHC:No SVHC (27-Jun-2018)