Yageo Group R60EI41005030J
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, 1uF, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet26 页2 年前
Farnell
element14 APAC
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-11.32%
备用零件
Price @ 1000
Stock
13,693
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 µF
1 µF
1 µF
Dielectric
PET
PET
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Termination
Height - Seated (Max)
11.9888 mm
11.0998 mm
11.0998 mm
供应链
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2010-04-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Cap Film 1uF 100V PET 5% (13 X 6 X 12mm) Radial Stacked 10mm 125C Automotive Bulk
Cap Film 1uF 100V PET 5% (13 X 6 X 12mm) Radial 10mm 125C Automotive Ammo
Yageo GroupR82EC4100DQ70J
Cap Film 1uF 100V PET 5% (7.2 X 6 X 11mm) Radial Stacked 5mm 105C Automotive Ammo
Yageo GroupR60EF4100506AJ
Cap Film 1uF 100V PET 5%( 13 X 5 X 11mm) Radial Stacked 10mm 105C Bulk Automotive AEC-Q200
Yageo GroupR82EC4100Z370J
Cap Film 1uF 100V PET 5% (7.2 X 6 X 11mm) Radial Plastic Rectangular Can 5mm 105C Automotive Bulk
Cap Film 1uF 100V PET 5% (7.8 X 7.8 X 13mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive Bulk
描述
Cap Film 1uF 100V PET 5%( 18 X 5 X 11mm) Radial Wound 15mm 105°C Bag Automotive AEC-Q200
FILM CAPACITOR Radial film capacitor 5% 1muF 63V
Film Capacitor, Aec-Q200 R60 Series, 1 Uf, 5%, Pet (Polyester), 100 V Rohs Compliant: Yes |Kemet R60EI41005030J
1¦ÌF ¡À5% , 15mm 100V 63V 18mm*5mm*11.1mm
CAP, 1µF, 100V, 5%, PET, RADIAL; Capacitance: 1µF; Voltage Rating: 100V; Capacitor Dielectric Type: PET (Polyester); Capacitance Tolerance: ± 5%; Product Range: R60 Series; Capacitor Case Style: Radial Box; Capacitor Terminals