Yageo Group R463I3470JHM1K
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.47uF, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页3 年前
JRH Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
Stock
8,110
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 nF
470 nF
470 nF
Dielectric
PP
PP
Mount
Through Hole
Through Hole
Voltage Rating (DC)
630 V
630 V
630 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Termination
PC Pins
PC Pins
Height - Seated (Max)
19.1008 mm
19.1008 mm
供应链
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2013-11-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Film Capacitor, Polypropylene, 760V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.47uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR49AN347000A1K
Cap Film Suppression X1 0.47uF 800VDC/330VAC PP 10% (26.5 X 11 X 20mm) Radial 22.5mm 110C Bulk
PanasonicECW-FD2W474K
Ecwf(D), Met Polyprop Film Cap, Rad Lead; 450Vdc,0.47Uf,10% Ls=15.0 Bulk St Rohs Compliant: Yes
Yageo GroupR46KI347050M1K
Film Capacitor, Polypropylene, 560V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.47uF, Through Hole Mount
PanasonicECW-FD2W474Q1
Film Capacitor, Polypropylene, 450V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.47uF, Through Hole Mount
描述
Cap Film Suppression X2 0.47uF 630VDC/310VAC PP 10% (18 X 11 X 19mm) Radial Wound 15mm 110C Bag
FILM CAPACITOR, POLYPROPYLENE, 6
FILM CAPACITOR film capacitor 300V 470nF 10%
Safety Capacitors 310 VAC 630 VDC 0.47uF 10%
470nF ¡À10% 15mm 630V 300V 16mm*10mm*18mm
0,47 U 300V |Kemet R463I3470JHM1K
SUPPRESSION CAP, 0.47UF, CLASS X2, RAD; Capacitance: 0.47µF; Suppression Class: X2; Product Range: R46 310V Series; Voltage Rating X: 310V; Voltage Rating Y: -; Capacitor Dielectric Type: PP (Polypropylene); Capacitance Tolera