Yageo Group R463I347050M1K
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.47uF, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页3 年前
Datasheet9 页17 年前
Farnell
Newark
element14 APAC
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-67.27%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Stock
26,790
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 nF
470 nF
470 nF
Dielectric
PP
PP
Mount
Through Hole
Voltage Rating (DC)
630 V
630 V
630 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Termination
PC Pins
Radial
Height - Seated (Max)
19.1008 mm
Introduction Date2007-02-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Yageo GroupR463N347000N0K
Yageo GroupR463N347050N0K
PanasonicECW-FD2W474KB
Ecwf(D), Met Polyprop Film Cap, Rad Lead Rohs Compliant: Yes |Panasonic ECW-FD2W474KB
PanasonicECWFE2J474K
Yageo GroupR75LN34704000K
Cap Film 0.47uF 560V PP 10% (26.5 X 8.5 X 17mm) Radial Plastic Rectangular Can 22.5mm 105C Bulk
Cap Film 0.47uF 520V PP 10% (18 X 9 X 17.5mm) Radial 15mm 125C Automotive Bulk
描述
Cap Film Suppression X2 0.47uF 630VDC/310VAC PP 10%( 18 X 11 X 19mm) Radial Wound 15mm 110C Bag
Radial FILM CAPACITOR R46 630V 0.47muF ±10% 0.709Lx0.433W 18.00mmx11.00mm
CAP FILM SUPPRESSION X2 0.47UF RADIAL
CAP FILM 0.47UF 10% 630VDC RAD
X2 Capacitor, 470nF, 310VAC, 630VDC, 10%
470nF ¡À10% , 15mm 630V 310V 18mm*11mm*19.1mm