Panasonic ECW-FD2W474Q1
Film Capacitor, Polypropylene, 450V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.47uF, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页6 年前
Panasonic
Farnell
Electro Sonic
Panasonic SCT
库存历史记录
3 个月趋势:
-30.37%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
Yageo GroupR46KI347050M1K
Film Capacitor, Polypropylene, 560V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.47uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR71MI3470AA00K
Film Capacitor, Polypropylene, 420V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.47uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR46KI347000M1K
PanasonicECWFE2W474K
PanasonicECWFE2W474Q1
Cap Film 0.47uF 450V PP 10%( 13 X 7 X 12.5mm) Radial Plastic Rectangular Can 10mm 105C Ammo
PanasonicECWF2W474KAQ
描述
Cap Film 0.47uF 450VDC PP 10% (12.6 X 6.5 X 11.2mm) Radial 10mm 110°C Bulk
Avnet Japan
470nF -40℃~+110℃ ±10% 450V Plugin,P=10mm Polypropylene Film Capacitors (CBB) ROHS
ECWF(D), MET POLYPROP FILM CAP, RAD LEAD / 450VDC,0.47UF,10% LS=10.0 BULK ST
Radial FILM CAPACITOR ECW-F(D) 450V 0.47muF ±10% 0.689Lx0.228W 17.50mmx5.80mm
Cap, 0.47Uf, 450V, Film, Radial Rohs Compliant: Yes |Panasonic ECWFD2W474Q1
Panasonic ECWFD2W474Q1 - Film Capacitors (Electronic Equipment Use)
CAPACITOR, POLYPRO MET, CAP 0.47 UF, TOL 10%,VOL-RTG 450 VDC, RADIAL, STRAIGHT, BULK
Film Chip Capacitor, 630V, 0.082µF, -40 to +105 ¡C, RoHS