Yageo Group R463I310000M1K
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页2 年前
Master Electronics
Farnell
Burklin Elektronik
库存历史记录
3 个月趋势:
-4.62%
备用零件
Price @ 1000
Stock
61,743
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 nF
100 nF
100 nF
Dielectric
PP
PP
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
630 V
630 V
630 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Termination
PC Pins
PC Pins
Height - Seated (Max)
11.0998 mm
11.0998 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2009-07-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Yageo GroupR46KI310000M1K
Film Capacitor, Polypropylene, 560V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR46KI310050M1K
PanasonicECW-FD2W104KQ
Film Capacitor, Polypropylene, 450V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR46KI310000M1K1
Film Capacitor, R46 Series, 0.1 F, 10%, Pp (Polypropylene), 275 Vac Rohs Compliant: Yes |Kemet R46KI310000M1K1
PanasonicECW-FD2W104KB
描述
Cap Film Suppression X2 0.1uF 630VDC/310VAC PP 10% (18 X 5 X 11mm) Radial Wound 15mm 110C Bag
Radial FILM CAPACITOR film capacitor 300V 100nF 10%
SUPPRESSION CAP, 0.1UF, CLASS X2, RAD; Capacitance: 0.1µF; Suppression Class: X2; Product Range: R46 310V Series; Voltage Rating X: 310V; Voltage Rating Y: -; Capacitor Dielectric Type: PP (Polypropylene); Capacitance Toleranc