Yageo Group R463I310050M1K
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页3 年前
Farnell
Newark
TME
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
-71.84%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
15,670
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 nF
100 nF
100 nF
Dielectric
PP
PP
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
630 V
630 V
630 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Termination
PC Pins
Height - Seated (Max)
11.0998 mm
供应链
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2009-07-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Yageo GroupR71VF31004030K
Film Capacitor, Polypropylene, 520V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR71PI31004030K
Film Capacitor, Polypropylene, 760V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount, 5124
PanasonicECWFE2W104K
Cap Film 0.1uF 450V PP 10%( 13 X 5 X 10.5mm) Radial Plastic Rectangular Can 10mm 105C Ammo
Film Capacitor, Polypropylene, 450V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount
PanasonicECWFE2J104K
Cap Film 0.1uF 630V PP 10%( 17.5 X 5 X 10.5mm) Radial Plastic Rectangular Can 15mm 105C Ammo
描述
Cap Film Suppression X2 0.1uF 630VDC/310VAC PP 10%( 18 X 5 X 11mm) Radial Wound 15mm 110C Bag
Radial FILM CAPACITOR R46 630V 0.1muF ±10% 0.709Lx0.197W 18.00mmx5.00mm
METALLIZED POLYPROPYLENE FILM EMI SUPPRESSION CAPACITOR
KEMET R463I310050M1KFilm Capacitor, R46 310V Series, 0.1 F,10%, X2, Radial Leaded, 110 C
Cap, Sup, X2, Pp, 300Vac, Radial; Dielectric Type:Metallized Pp; Capacitor Case Style:Radial Box - 2 Pin; Capacitance:0.1Μf; Capacitance Tolerance:± 10%; Suppression Class:X2; Capacitor Mounting:Through Hole; Voltage Rating X:310Vac Rohs Compliant: Yes |Kemet R463I310050M1K