Infineon IPD70N10S3L12ATMA1
100V, N-Ch, 11.5 mΩ max, Automotive MOSFET, DPAK, OptiMOS™-T, PG-TO252-3, RoHS
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页2 年前
Datasheet9 页14 年前
iiiC
库存历史记录
3 个月趋势:
-8.61%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginAustria, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2008-02-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
LTB Date2024-01-15
LTD Date2025-01-15
相关零件
Trans MOSFET N-CH 100V 80A Automotive 3-Pin(2+Tab) DPAK
Mosfet, N-Ch, 100V, 90A, To-252 Rohs Compliant: Yes |Infineon Technologies IPD90N10S4L06ATMA1
MOSFET, N-CH, 120V, 75A, TO252-3; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drai
STMicroelectronicsSTD80N10F7
N-channel 100 V, 0.0085 Ohm typ., 70 A STripFET F7 Power MOSFET in DPAK package
STMicroelectronicsSTD105N10F7AG
Power Field-Effect Transistor, 80A I(D), 1-Element, N-Channel, Metal-oxide Semiconductor FET
STMicroelectronicsSTD85N10F7AG
Trans MOSFET N-CH 100V 70A Automotive 3-Pin(2+Tab) DPAK T/R
描述
Infineon SCT
Power Field-Effect Transistor, 70A I(D), 100V, 0.0152ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-252
MOSFET, N CH, 100V, 70A, TO-252-3; Transistor Polarity: N Channel; Continuous Drain Current Id: 70A; Drain Source Voltage Vds: 100V; On Resistance Rds(on): 0.0096oh; Available until stocks are exhausted Alternative available
Summary of Features: N-channel - Enhancement mode; Automotive AEC Q101 qualified; MSL1 up to 260C peak reflow; 175C operating temperature; Green product (RoHS compliant); 100% Avalanche tested | Benefits: highest current capability 180A; low switching and conduction power losses for high thermal efficiency; robust packages with superior quality and reliability; optimized total gate charge enables smaller driver output stages | Target Applications: 48V inverter; 48V DC/DC; HID lighting