Infineon IPD65R600C6BTMA1
Trans MOSFET N-CH 650V 7.3A 3-Pin(2+Tab) DPAK T/R / 650V CoolMOS C6 Power Transistor
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页15 年前
Datasheet19 页15 年前
Upverter
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
1
Mount
Surface Mount
Case/Package
TO-252-3
TO-252-3
Drain to Source Voltage (Vdss)
650 V
650 V
Continuous Drain Current (ID)
7.3 A
7.3 A
Threshold Voltage
Rds On Max
600 mΩ
600 mΩ
Gate to Source Voltage (Vgs)
20 V
20 V
Power Dissipation
63 W
63 W
Input Capacitance
440 pF
440 pF
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2010-08-31
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2020-09-30
LTD Date2023-09-30
相关零件
Trans MOSFET N-CH 600V 7.3A 3-Pin(2+Tab) DPAK T/R
Trans MOSFET N-CH 650V 8.7A 3-Pin(2+Tab) TO-252
Trans MOSFET N-CH 650V 9.1A 3-Pin TO-252 T/R
E Series N-Channel 650 V 78 W 0.6 O 48 nC Surface Mount Power Mosfet - DPAK
STMicroelectronicsSTD11N65M2
N-channel 650 V, 0.6 Ohm typ., 7 A MDmesh M2 Power MOSFET in DPAK package
STMicroelectronicsSTD11N50M2
N-channel 500 V, 0.45 Ohm typ., 8 A MDmesh M2 Power MOSFET in DPAK package
描述
Power Field-Effect Transistor, 7.3A I(D), 650V, 0.6ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-252