EPCOS B72210S0271K101
430V 2.5KA 1 387V 473V 350V 275V 43J 220PF@1KHZ DIP 25MM*5MM*14.5MM
Production
价格与库存
数据表和文档
Burklin Elektronik
Datasheet47 页8 年前
Ciiva
Newark
element14 APAC
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
+4.53%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 EPCOS B72210S0271K101 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
Mount
Radial, Through Hole
Case/Package
Radial
Metal
Metal
Termination
Number of Turns
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Power Rating
400 mW
400 mW
400 mW
Composition
Metal Oxide
Temperature Coefficient
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
TVS Varistor, 300 V, 385 V, StandarD Series, 775 V, Disc 10mm, Metal Oxide Varistor (MOV)
TVS Varistor, MOV, 320 V, 420 V, StandarD, 840 V, Disc 10mm, Metal Oxide Varistor (MOV)
LittelfuseV275LA10P
Littelfuse V275LA10P Varistor, Circuit Protection;275VAC;710V;2500A;Metal Oxide;200pF;Radial
LittelfuseV275LS10P
LA Series 369 VDC 275 Vrms 710 V Clamp 2500 A 200 pF Radial Metal Oxide Varistor
LittelfuseV275LU10P
Metal Oxide Varistors 275V, 200pF
470V 2.5KA 1 423V 517V 385V 300V 47J 200pF@1kHz DIP 14.5mm*5.1mm*14.5mm
描述
Var MOV 275VAC/350VDC 2500A 430V Thru-Hole Radial Bulk
TDK B72210S0271K101 Metal oxide varistor 25 pcs Varistors
Leaded Disk Varistors, Max. Operating Voltage [AC]=275Vrms, Max. Surge Current Imax(8/20μs,1time)=2500A
TVS Varistor, 275 VAC, 350 VDC, StandarD B722, 710 V, Disc, Radial Leaded, 10 mm, Metal Oxide Varistor (MOV)
Varistor 430V 2500A Surge 10mm Disc Through Hole
METAL OXIDE VARISTOR, 350V 710V RAD
Varistors VAR=430V VC=710V VAC=275V VDC=350V
387V~473V 2.5kA Radial Leaded Varistors ROHS
350V 275V 430V Plugin Varistors ROHS
Varistor, 43J, Through Hole Mount
VARISTOR, 43.0J, 275VAC; Voltage Rating VAC: 275V; Voltage Rating V DC: 350V; Product Range: B722 Series; Clamping Voltage Vc Max: 710V; Varistor Case Style: Radial Leaded; Varistor Type: Metal Oxide Varistor (MOV); Peak Surge