EPCOS B72210S0301K101
470V 2.5KA 1 423V 517V 385V 300V 47J 200PF@1KHZ DIP 14.5MM*5.1MM*14.5MM
数据表和文档
Burklin Elektronik
Datasheet47 页8 年前
Newark
element14 APAC
Ciiva
3 个月趋势:
-38.91%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 EPCOS B72210S0301K101 符号、封装和 3D STEP 模型。
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
71,337
Authorized Distributors
6
Resistance
Mount
Radial, Through Hole
Radial, Through Hole
Case/Package
J
Termination
Radial
Number of Turns
Tolerance
10 %
Power Rating
400 mW
400 mW
Composition
Metal Oxide
Metal Oxide
Temperature Coefficient
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
TVS Varistor, 300 V, 385 V, StandarD Series, 775 V, Disc 10mm, Metal Oxide Varistor (MOV)
LittelfuseV300LA10P
LA Series 405 VDC 300 V RMS 775 V Clamp 2500 A 180 pF Radial Lead Varistor
LittelfuseV300LT10P
LT Series 405 VDC 300 V RMS 775 V Clamp 2500 A 180 pF Radial Lead Varistor
LittelfuseV300LS10P
VARISTOR 470V 2.5KA DISC 10MM / 470 V 2.5 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 10mm
TVS Varistor, MOV, 320 V, 420 V, StandarD, 840 V, Disc 10mm, Metal Oxide Varistor (MOV)
Var MOV 230VAC/300VDC 2500A 360V Thru-Hole Radial Bulk
描述
Varistor Temperature range: -40 ... 85 °C Code: S10K300 IEC-climate category: 40/85/56 Pitch: 7.5 mm Direct voltage max.: 385 V Energy: 47 J Surge current: 2.5 kA
Varistor, 300Vac, 385Vdc, 775V, 10Mm Disc; Voltage Rating Vac:300V; Voltage Rating Vdc:385V; Product Range:Standard Series; Clamping Voltage Vc Max:775V; Varistor Case Style:Disc 10Mm; Peak Surge Current @ 8/20Μs:2.5Ka Rohs Compliant: Yes |EPCOS (TDK) B72210S0301K101