TDK B72210S271K101
B722 Series 350 V 275 Vrms 710 V Clamp 2500 A 220 pF StandarD Leaded Varistor
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet46 页14 年前
Farnell
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-6.77%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 TDK B72210S271K101 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
5
Resistance
Mount
Radial, Through Hole
Radial, Through Hole
Case/Package
Metal
Radial
Radial
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Power Rating
400 mW
400 mW
400 mW
Composition
Metal Oxide
Metal Oxide
Temperature Coefficient
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.40.00
Introduction Date2001-04-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicERZ-E08A511
845V 0.4W 150pF@1kHz 67J 410V 320V 510V 2500A Radial Leaded Varistors ROHS
PanasonicERZ-E07A471
775V 0.3W 47J 170pF@1kHz 385V 300V 470V 1250A Radial Leaded Varistors ROHS
PanasonicERZ-E07A511
In a Pack of 25, Panasonic ZNR Series Disc Varistor 140pF 25A, Clamping 845V, Varistor 510V
TVS Varistor, 300 V, 385 V, StandarD Series, 775 V, Disc 10mm, Metal Oxide Varistor (MOV)
TVS Varistor, MOV, 320 V, 420 V, StandarD, 840 V, Disc 10mm, Metal Oxide Varistor (MOV)
LittelfuseV275LA10P
Littelfuse V275LA10P Varistor, Circuit Protection;275VAC;710V;2500A;Metal Oxide;200pF;Radial
描述
Varistor Temperature range: -40 ... 85 °C Code: S10K275 IEC-climate category: 40/85/56 Pitch: 7.5 mm Direct voltage max.: 350 V Energy: 43 J Surge current: 2.5 kA
METAL OXIDE VARISTOR; Suppressor Type:Va; METAL OXIDE VARISTOR, 350V 710V RAD; Peak Surge Current @ 8/20µS:2.5kA; Varistor Case:Disc 10mm; Clamping Voltage Vc Max:710V; Peak Energy (10/1000uS):43J; Voltage Rating VDC:350V; Voltage Rating VAC:275V
VARISTOR, 43.0J, 275VAC; Series:B722; Voltage Rating, AC:275V; Suppressor Type:Varistor; Voltage Rating, DC:350V; Peak Pulse Current IPP @ 8/20µs:2500A; Voltage, Clamping 8/20µs Max:710V; Max Transient Energy 10/1000µs:43J; Capacitance:195pF; Termination Type:Radial Leaded; Case Style:Radial; Approval Category:UL, CSA; Body Diameter:12.5mm; External Depth:0.8mm; External Length / Height:15mm; Lead Length:30mm; Lead Spacing:7.5mm; Temp, Op. Max:85°C; Temp, Op. Min:-40°C; Tolerance, Varistor Voltage +:10%; Transient Energy:43J; Voltage, Clamping Max:77V; Voltage, Varistor:430V; Voltage, Varistor at 1mA:430V; Voltage, Varistor at 1mA Max:473V; Voltage, Varistor at 1mA Min:387V