EPCOS B57371V2103J060
Thermistor NTC 10K Ohm 5% 2-Pin 0603 Surface Mount Solder Pad 4455K T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Burklin Elektronik
Datasheet28 页7 年前
EPCOS
Newark
Farnell
TDK
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 EPCOS B57371V2103J060 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
5
Resistance
10 kΩ
10 kΩ
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0603
Termination
SMD/SMT
SMD/SMT
Number of Turns
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
180 mW
180 mW
Composition
Temperature Coefficient
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2008-06-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
Thermistor NTC 10K Ohm 1% 2-Pin 0603 Surface Mount Solder Pad 3435K >= -3.5 T/R
Thermistor NTC 10K Ohm 5% 2-Pin 0603 Surface Mount Solder Pad 3435K >= -3.5 T/R
Chip NTC Thermistors (Sensor), Resistance (at 25°C)=10kΩ, Resistance Tolerance (at 25°C)=±3%
PanasonicERT-J1VR103J
Thermistor NTC 10K Ohm 5% 2-Pin 0603 Surface Mount Solder Pad 4300K T/R
PanasonicERT-J1VG103JA
NTC Thermistor, 10kohm, 3435K, 0603 [1608 Metric], SMD, Wraparound, -40°C to 125°C, ERTJ Series
PanasonicERT-J1VG103GA
ERT-J Series 10 kOhm 3380 K ±2% SMT 0603 NTC Thermistor
描述
THERMISTOR, 10K, 5%, NTC, 0603; Zero Power Resistance at 25°C: 10kohm; Product Range: B57371V2 Series; Thermistor Mounting: SMD; Beta Value (K): 4480K; Thermistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Thermistor Terminals: -; Operat