EPCOS B32522C1225K000
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, 2.2uF, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet44 页5 年前
Newark
Ciiva
库存历史记录
3 个月趋势:
+319%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 EPCOS B32522C1225K000 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
74,178
Authorized Distributors
4
Capacitance
2.2 µF
2.2 µF
Dielectric
PET
PET
Mount
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
Tolerance
10 %
10 %
Termination
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2000-09-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicECQ-E1225KF
Film Capacitor, Polyester, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, 2.2uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR60EI42205030K
Cap Film 2.2uF 100V PET 10% (18 X 8.5 X 14.5mm) Radial Wound 15mm 105°C Automotive Bulk
Yageo GroupR60EI4220AA30K
Cap Film 2.2uF 100V PET 10% (26.5 X 6 X 15mm) Radial Wound 22.5mm 125C Automotive Bulk
Cap Film 2.2uF 100V PET 10% (18 X 7.5 X 14.5mm) Radial 15mm 100C Bulk
描述
Cap Film 2.2uF 100V PET 10% (18 X 7 X 12.5mm) Radial 15mm Bulk
Metallized Polyester Capacitors (MKT), 2.2uF, 100V DC, 7mm(W) x 12.5mm(H) x 18mm(L)
Film Capacitor, B32522 Series, 2.2 F, 10%, Pet (Polyester), 100 V Rohs Compliant: Yes |EPCOS (TDK) B32522C1225K000
Radial Film Capacitor 10% 2.2muF 100V
TDK B32522C1225K000 Film Capacitor
卤10% 100V 2.2uF -55鈩儈+125鈩 Film Capacitors ROHS
CAP FILM 2.2UF 10% 100VDC RADIAL
2.2¦ÌF ¡À10% , 15mm 100V 63V 18mm*7mm*12.5mm