EPCOS B32021A3472K000
Film Capacitor, Polypropylene, 1500V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.0047uF, Through Hole Mount
数据表和文档
HQonline
Datasheet23 页5 年前
EPCOS
Newark
Ciiva
库存历史记录
3 个月趋势:
-66.08%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 EPCOS B32021A3472K000 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
4.7 nF
4.7 nF
4.7 nF
Dielectric
PP
PP
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
1.5 kV
1.5 kV
1.5 kV
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Termination
Height - Seated (Max)
10.9982 mm
10.9982 mm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Epcos B32652 4.7nF Polypropylene Film Cap 1600V dc; 500V ac +/-10%; Through Hole
Film Capacitor, Polypropylene, 1600V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.0047uF, Through Hole Mount
PanasonicECW-HA3C472J
Film Capacitor, Polypropylene, 1600V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.0047uF, Through Hole Mount
PanasonicECW-HA3C472H
Film Capacitor, Polypropylene, 1600V, 3% +Tol, 3% -Tol, 0.0047uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR413F14700000K
Film Capacitor, Polypropylene, 1000V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.0047uF, Through Hole Mount
描述
Radial FILM CAPACITOR B32021 300V 4700pF 卤10% 0.512Lx0.197W 13.00mmx5.00mm
Sup Cap, 4700Pf, Y2, 300V; Dielectric Type:Metallized Pp; Capacitor Case/Package:Radial Box - 2 Pin; Capacitance:4700Pf; Capacitance Tolerance:± 10%; Suppression Class:Y2; Capacitor Mounting:Through Hole; Voltage Rating X:- Rohs Compliant: Yes |EPCOS (TDK) B32021A3472K000