TDK B32021A3472K289
Film Capacitor, Polypropylene, 1500V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.0047uF, Through Hole Mount
数据表和文档
TDK
Datasheet23 页5 年前
Newark
TME
Ciiva
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 TDK B32021A3472K289 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
Epcos B32652 4.7nF Polypropylene Film Cap 1600V dc; 500V ac +/-10%; Through Hole
Film Capacitor, Polypropylene, 1600V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.0047uF, Through Hole Mount
Film Capacitor, B32652 Series, 4700 Pf, 5%, Pp (Polypropylene), 1.6 Kv Rohs Compliant: Yes
Film Capacitor, Polypropylene, 1250V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.0047uF, Through Hole Mount
PanasonicECW-HA3C472J
Film Capacitor, Polypropylene, 1600V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.0047uF, Through Hole Mount
PanasonicECW-HA3C472H
Film Capacitor, Polypropylene, 1600V, 3% +Tol, 3% -Tol, 0.0047uF, Through Hole Mount
描述
4700 pF Film Capacitor 300V 1500V (1.5kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
Cap Aluminum 330uF 16V 20% (8 X 11.5mm) Radial 5mm 315mA 2000 hr 105°C Ammo Pack
Film Cap Y2 Mkp 4.7Nf 10% 300Vac Ls 10Mm / Ammo Pack
FILM CAPACITOR Radial Film Capacitor 10% 4.7nF 300V
Cap Film Suppression Y2 0.0047uF 1500VDC/300VAC PP 10% (13 X 5 X 11mm) Radial Plastic Rectangular Can 10mm 110C Automotive Ammo
CAP, 4700PF, 10%, PP; Capacitance: 4700pF; Suppression Class: Y2; Product Range: B32021 Series; Voltage Rating X: -; Voltage Rating Y: 300V; Capacitor Dielectric Type: PP (Polypropylene); Capacitance Tolerance: ± 10%; dv/dt Rat