Diodes Inc. ZXMN10A11KTC
ZXMN10A11K Series N-Channel 100 V 0.35 Ohm Power MOSFET Surface Mount- TO-252-3
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页19 年前
TME
Diodes Inc SCT
Future Electronics
iiiC
库存历史记录
3 个月趋势:
-13.60%
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2006-08-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Diodes Inc.ZXMP10A17KTC
Mosfet, P-Ch, 100V, 2.4A, To-252 Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. ZXMP10A17KTC
InfineonIRFR120NPBF
MOSFET, Power;N-Ch;VDSS 100V;RDS(ON) 0.21Ohm;ID 9.4A;D-Pak (TO-252AA);PD 48W
InfineonIRFR120ZPBF
Single N-Channel 100 V 190 mOhm 6.9 nC HEXFET® Power Mosfet - TO-252AA
Diodes Inc.ZXMN7A11KTC
Mosfet, N-Ch, 70V, 6.1A, To-252 Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. ZXMN7A11KTC
N-Channel PowerTrench® MOSFET 100V, 6.8A, 160mΩ
描述
Trans MOSFET N-CH 100V 3.5A 3-Pin(2+Tab) DPAK T/R
N-CHANNEL ENHANCEMENT MODE MOSFET, 100 V, RoHS
Diodes Inc SCT
MOSFET, N, 100V, D-PAK ;ROHS COMPLIANT: YES
Power Field-Effect Transistor, 2.4A I(D), 100V, 0.35ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET
2.11W(Ta) 20V 4V@ 250¦ÌA 5.4nC@ 10 V 1N 100V 350m¦¸@ 2.6A,10V 2.4A 274pF@50V TO-252-3 6.73mm*6.22mm*2.39mm
MOSFET N-CHANNEL 100V 3.5A DPAK
MOSFET, N, 100V, D-PAK; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain Current Id:3.5A; Drain Source Voltage Vds:100V; On Resistance Rds(on):0.35ohm; Rds(on) Test Voltage Vgs:10V; Threshold Voltage Vgs:4V; Power Dissipa
MOSFET, N, 100V, D-PAK; Transistor Polarity:N; Max Current Id:3.5A; Max Voltage Vds:100V; On State Resistance:0.35ohm; Rds Measurement Voltage:10V; Max Voltage Vgs:20V; Power Dissipation:4.06W; Operating Temperature Range:-55ºC to +150ºC; Transistor Case Style:D-PAK; Case Style:DPAK; Cont Current Id:3.5A; Termination Type:SMD; Transistor Type:MOSFET; Typ Voltage Vds:100V; Typ Voltage Vgs th:4V; Voltage Vgs Rds on Measurement:10V